Bilim Sağlık Teknoloji Spor Doğa Tarih Kültür Arkeoloji
 
 Bülten üyeliği
Ara:  
Tr-abc: ö ç ı İ ğ ş Ş ü
SAYI :
Bilim ve teknolojide Gelecek 50 yıl

Aylık popüler bilim, teknoloji ve kültür dergisi Focus, Haziran sayısında geleceğin dünyasına bir yolculuk gerçekleştiriyor. Geleceği öngörmek adına çıkılan bu yolculukta, önümüzdeki 50 yılda dünyanın nasıl şekilleneceğinin ipuçlarını bulacaksınız.

GELECEĞİN GÖKDELENLERİ
Pekin'deki televizyon tüneli, New York'taki Özgürlük Anıtı, Londra'daki Bridge Tower, Şanghay Dünya Ticaret Merkezi ve İstanbul'un Boğaziçi Kuleleri...
HAYAL ÜRÜNÜ BİR HAYVAN GEZEGENİ
NASA ve SETI araştırmacılarının, bilimsel verilere dayanarak hazırladıkları Dünya büyüklüğündeki bir gezegende evrim nasıl gelişti?
BİLİM ADINA YAPILAN EN KÖTÜ İŞLER
Biz istediğimiz kadar onları başımızın üstünde tutalım, bilim insanlarının meslek adına yaptıkları fedakarlıkların ve çektikleri çilelerin haddi hesabı yok!
2050: SEKS ÇAĞI BAŞLIYOR!
Utandığımız, mahremiyetimizin en önemli kısmını oluşturduğuna inandığımız cinsellik, yoksa özel hayattan çıkıp kamusal alana mı taşınacak?
BİLİMİN GELECEĞİ
Bilim o kadar hızlı gelişiyor ve ilerliyor ki... Acaba bilim dünyasının 50 yıl sonrası için hazırladığı süprizlerin farkında mısınız? Gezegenler, Doğurganlık, İklim, Beslenme, Beyin, İnsanın kökeni, Cinsiyet, Uzay yolculuğu, Salgın hastalıklar, Veri bilimi, Malzeme bilimi, Nanoteknoloji, Doku mühendisliği, Kozmoloji ve Uzun yaşam...
HAVACILIĞIN TARİHİ
İnsanoğlu gökyüzünde uçmaya uzun yıllar önce başladı. İşte size, havacılık tarihinin en büyük atılımlarına hızlı bir bakış.
ORTAK BİR FEDERASYONA DOĞRU
Türkiye Fütüristler Derneği Başkanı Alphan Manas’la gelecekte bizleri nasıl bir yaşamın beklediğine dair beyin fırtınası...
UZAY ASANSÖRÜ
Bilimkurgu değil, fantezi hiç değil! Uzay asansörüyle evrenin kenarına gitmek, sandığımızdan çok daha kısa bir süre içinde günlük rutinimiz haline gelecek.
TÜRK ARKEOLOJİSİNİN GELECEĞİ
Arkeolojik açıdan muhteşem bir mirasa sahip olan Türkiye’nin, bu son derece önemli bilim dalına ömür vermiş uzmanlarının söylediklerine kulak verelim...

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye olmak için tıklayınız ↓

BİLİM İNSANLARI
Atomik kuvvet mikroskobu Subscribers Only
HI-TECH
Esnek gelecek Subscribers Only
PRİZMA
Formula-1 tekniğine sahip keklikler
SORU-CEVAP
Çürüyen meyve neden kahverengiye dönüşür?
X DOSYALAR
Bütün dosyalar